Názory expertů

 

Použili jsme nouzový odblok na rolovací mříž a nyní nejede co dělat?

Pravděpodobně je mříž stále odblokovaná a tím odpojen motor od el. proudu a mříž mechanicky i odpojena od motoru celkově nebo částečně. Jak se uvádí v návodu pokud odblokovacím zařízením například otočíte 5x doleva pak , po pominutí přerušené dodávky proudu, musíte opět otočit stejný počet na opačnou stranu. Pak bude vše v pořádku.

 


Potřebuji na prodejnu v nákupním centru rolovací mříž s co největší provzušnosti, kvůli hasičům, který typ mříže mi doporučíte a kolik je provzdušnost.

Mříž která tyto požadavky splňuje je Valencie P120 nebo Aria.

 


Mají rolovací mříže bezpečnostní atest?

Některé mají ale po úpravě, zadejte si konkretní poptávku u výrobce.

 


Lze rolovací mříž napojit na EPS (elektronický požární systém) ?

Ano běžně je možné roletovou mříž napojit na EPS přes příslušnou řídící jednotku, v případě požáru ta pak mříž otevře pro bezpečný průchod lidí nebo naopak zavře, podle požadavku. Také je možné mříž zálohovat pomocí  UPS v případě výpadku elektrické energie.

 


Jakou povrchovou úpravu mají  mříže a která je podle vás nejlepší?

Mříže se vyrábí buď v základním provedení v pozinkovaném provedení dále je možné v práškové barvě dle stupnice RAL. Avšak odolnější a je zinková úprava.

 


Je možné rolovací mříže umístit i ven ?

Ocelové rolovací mříže jsou v základním provedení pozinkované. Takže se běžně ven umisťují.

________________________________________________________________________________

Potřebuji mříž na prodejnu – jaké jsou maximální rozměry?

Rolovací mříže se vyrábí do šíře cca 15 m většinou je limitující doprava a přístup na místo montáže. Pokud je třeba větší mříže pak je možné použít napojovací skládanou mříž až do šíře 30 m. Tato mříž se skládá ze segmentů cca 3 m. A doprava a manipulace je snadná.

 


 

Rubriky

Nejnovější komentáře

    Archivy