Ještě nemáte rolovací mříže?

Výkladní skříně plné lákavého zboží přitahují nejen zraky potencionálních zákazníků, ale také různých nezvaných hostů. Jak co nejefektivněji zabezpečit prosklené prostory, jakými jsou právě výkladní skříně, dveře a okna obchodů nebo různá oddělení? Pokud hledáte funkčnost a současně kladete důraz na estetickou stránku zařízení, jsou pro Vás právě rolovací mříže to pravé řešení. Spolehlivě ochráníte svůj majetek, protože rolovací mříže jsou pro zloděje velmi těžko překonatelné. Vysoká kvalita zpracování zaručuje také hezký vzhled, snadnou manipulaci a nízké nároky na údržbu.

Rolovací mříže mají široké spektrum použití…

Potřebujete-li ochránit svůj obchod, výlohu, uzavřít průjezd či pasáž nebo jen okno chaty a současně si nechcete zakrýt výhled, poskytnou Vám rolovací mříže neocenitelné služby. S jejich pomocí ochráníte jak otevřené prostory, tak prosklené části. Obrovskou předností rolovací mříže je možnost jednoduchého vytažení v době, kdy ji nepotřebujete. Vytažená mříž nepřekáží a ani nepůsobí rušivě. S rolovacími mřížemi se setkáte často i v pasážích nákupních center, kde chrání prostory neoddělené přepážkami. Ty pak působí vzdušným a vysoce estetickým dojmem a přitom zaručují bezpečí. Proto jsou často využívány i pro zabezpečení muzeí, galerií, výstavních síní, bank i podniků, kde zajišťují jak ochranu, tak krásný vzhled.

Manipulace s rolovacími mřížemi je jednoduchá!

Základem rolovacích mříží jsou vzájemně propojené horizontální profily, které se posunují v bočních vodících lištách. V horní části se pak navíjejí na hřídel nebo buben. Ty bývají ukryty v boxu z hliníku nebo oceli, který je barevně sladěný s mříží. Svinuté rolovací mříže zabírají minimum prostoru, díky tomu ušetříte cenné místo u vstupu. Celá konstrukce je pevná a odolná. Manipulovat s rolovacími mřížemi je možné manuálně nebo pomocí motorku. Obsluha je velice jednoduchá, zvládne ji opravdu každý. Motorový pohon se dá ovládat spínačem na klíč nebo tlačítkem, zvolit je možno i dálkové nebo centrální ovládání. Rolovací mříž doplněná zámkem usazeným ve spodní lamele poskytuje Vašemu objektu maximální ochranu.

Jaký druh rolovacích mříží zvolit?

Ideální volbou je instalace rolovací mříže současně s výlohou nebo stavebními úpravami prostoru přímo od dodavatele. Problémem samozřejmě není ani dodatečná instalace. Výběr je bohatý, zpracování a designové provedení Vám poskytnou nejen praktický, ale i esteticky jedinečný prvek, který dokonale zapadne do okolního prostředí. Zvolit si můžete šířku, materiál i tvarování. Při výběru uvažte hlavně to, co od rolovacích mříží očekáváte. Pokud je hlavním účelem pořízení mříží ochrana výkladu před mechanickým poškozením, zvolte profilované lamely z ocelového pásu. Tyto lamely jsou pospojované zámky a přes staženou rolovací mříž z tohoto materiálu nelze sklo poškodit. Tato odolnost má však i stinnou stránku – výhled přes stažené mříže je omezený. Preferujete-li neomezený výhled a vzdušnost, zvolte rolovací mříže z vodorovných trubek spojených lisovanými sponkami. Tyto trubky (většinou z pozinkované oceli) se používají ve vodorovné poloze a mohou být i tvarované, například do vlnovky. Vložení dalších trubek může být nejen ozdobným prvkem, ale také zvýší pevnost.

Můžete si vybrat jak materiál, tak barvu.

Nejčastěji používaným materiálem pro výrobu rolovacích mříží bývá hliník nebo ocel. Základní povrchovou úpravou je pozinkování, eloxování nebo úprava práškovou barvou. Díky tomu je zajištěno dokonalé sladění vybrané rolovací mříže s bezprostředním okolím. Barvu je potřeba vybrat po dostatečné úvaze, dodatečné barvení nebývá příliš úspěšné. Pokud nevyžadujete vysokou průhlednost rolovací mříže, můžete zvolit lamelové profily, do kterých lze i vsadit průhledná malá skla. Rolovací mříže se vyrábějí z těch nejkvalitnějších materiálů a za použití moderních metod. Proto mají neotřelý design a dlouhou životnost.

Jak se připravit na instalaci rolovací mříže?

Pokud se bude rolovací mříž instalovat při samotné stavbě, provádí se její usazení přímo do stavebního otvoru. V té době by mělo být dokončeno i ostění a podlaha. Zvolili-li jste si motorové ovládání rolovací mříže, musíte mít elektrickou přípojku s odpovídajícím jištěním. Zde by Vám určitě měl poradit odborník. Ten může mříže také seřídit, poučit personál o používání a hlavně díky instalaci od odborné firmy získáte bezproblémový záruční a pozáruční servis. Jestliže si pořizujete rolovací mříže dodatečně, nemusí být jejich instalace náročná, nejste-li však v tomto oboru zruční, neprovádějte montáž sami, i když máte kompletní veškeré příslušenství. I malá chybička může způsobit, že rolovací mříž nebude plně funkční a bude mít sníženou odolnost.

Proč jsou rolovací mříže tak oblíbené?

Oblibu si rolovací mříže získaly pro svou mnohostrannost. Na jedné straně zabezpečí Váš majetek a ochrání ho před zloději, na druhé straně jsou i krásným dekorativním prvkem. Obrovská nabídka na trhu umožnila instalaci rolovacích mříží i do prostor, kde to dříve nebylo možné. Kvalitní rolovací mříže zakoupené po poradě s odborníky nemusejí být příliš drahé, ovšem na kvalitě se nevyplatí šetřit, přece jen se jedná o dlouhodobou investici. Typ, velikost, počet mříží – nic z toho není problém. Každá firma, která se instalací a prodejem rolovacích mříží zabývá, vyjde ráda vstříc individuálním požadavkům zákazníků a dokáže zhotovit a instalovat rolovací mříže na míru. Základní konstrukce rolovacích mříží již byla nesčetněkrát prověřena, odolné materiály se dlouho ubrání opotřebení, poškození a případné nepřízni počasí.

Každopádně, rolovací mříže si můžete objednat přímo u výrobce www.univers.cz, kde Vám tyto mříže vyrobí na míru a zajistí profesionální montáž.

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Rubriky

Nejnovější komentáře

    Archivy